Diğer Sporlar

Sponsorlar atletizmi bırakıyor

Doping ve yolsuzluk skandalları sonrası Uluslararası Atletizm Federasyonu sponsorlarını kaybetmeyi sürdürüyor. Adidas'ın ardından Nestle de desteğini kesti.

Konular: Spor, Doping

Nestle, Dünya Genç Atletizm Programı'nın ana sponsorluğunu yapıyordu. İsviçreli gıda markası 4 yıllık kontratı tek taraflı iptal ettiğini duyurdu.

Daha önce de Adidas, 2008'de başlattığı 11 yıl süreli sponsorluk anlaşmasını bitime 4 yıl kala sonlandırmıştı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan IAAF Başkanı Lord Sebastian Coe ise çocukların atletizmle ilgisini artırmak için düzenlenen bir programa sponsorluk yapan Nestle'nin tavrının, sadece çocukları üzeceğini ve bu nedenle kararı kabul etmeyeceklerini ifade etti.

2015'in son günlerinde Fransız polisi, Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği'nin (IAAF) eski başkanı Lamine Diack'ı dopinge bağlı yolsuzluk suçundan gözaltına aldı, daha sonra serbest bıraktı.

Diack’ın, IAAF’nin pazarlama bölümünün yöneticisi olan oğlu Pape Massata Diack, Rusya'daki doping skandallarının üstünü kapatarak yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle görevinden istifaya zorlanmıştı. IAAF’nin mali işlerinden sorumlu aynı zamanda da Rusya Atletizm Federasyonu Başkanı Valentin Balakhnishev, yine skandalın ortaya çıkmasının ardından IAAF'deki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;