PKK

Sur'da PKK saldırısı: 1'i ağır 3 polis yaralı

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde sürdürülen operasyonlarda PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateş sonucu 1'i ağır 3 polis yaralandı.

Konular: PKK, Türkiye

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde sürdürülen operasyonlarda PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateş sonucu 3 polis yaralandı.

Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılan polislerden 1'nin durumunun ağır. Ayağından yaralanan diğer 2 polisin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Bölgede çatışmalar devam ederken, çatışma ve patlama sesleri kentin birçok noktasından duyuluyor.

20'den fazla bomba imha edildi

Özellikle Hasırlı Mahallesi'nde evlere, dar sokaklara, hendek ve barikatlara tuzaklanan bombaların temizlenmesi çalışması yürüten güvenlik kuvvetleri Pazartesi gününden bu yana bölgede 20'den fazla tuzaklanmış bombayı imha etti. Bombaların imhası sırasında meydana gelen patlamalar kentin bir çok noktasından duyuldu.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;