Arjantin

Turistlerin 'selfie' çekmek için denizden çıkardığı yunus öldü

Arjantin'de turistlerin selfie çekmek için denizden çıkardığı nesli tükenmekte olan yavru bir yunus, sıvı kaybından öldü.

Konular: Arjantin
[Fotoğraf: Facebook/Hernan Coria]

Buenos Aires'in kuzeydoğusundaki tatil beldesi Santa Teresita'da turistler, selfie çekmek için denizden çıkardıkları yavru yunusun ölümüne neden oldu. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan 'Franciscan' yunusunu elden ele dolaştıran turistler, daha sonra hayvanı sahilde ölüme terk etti.

Geçen hafta gerçekleşen olay, Hernan Coria isimli Facebook kullanıcısının çektiği fotoğrafları paylaşmasıyla ortaya çıktı.

[Fotoğraf: Facebook/Hernan Coria]

Hayvan hakları organizasyonu PETA'dan yapılan açıklamada, ''Bu yunus türü, vücut sıcaklığını çok kalın ve yağlı derisi vasıtasıyla koruyor. Havadaki değişiklik, çok hızlı bir şekilde hayvanın sıvı kaybetmesine ve neticesinde ölmesine neden oluyor. Turistler, selfie çekmek için yavru yunusun hayatını hiçe sayarak onu ait olduğu yerden sürükleyerek çıkardılar'' ifadelerine yer verildi.

[Fotoğraf: Facebook/Hernan Coria]

Kaynak: Metro 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;