Bilim-Teknoloji

Windows 10 yeni ön sürümü kullanımda

Microsoft, bu yıl beklenen işletim sistemi Windows 10'un yeni teknik ön sürümünü kullanıma sundu. Ücretsiz sürümde Türkçe desteği de var.

Konular: Bilim-Teknoloji
Windows 10'un yeni teknik ön sürümü kullanıma sunuldu
Windows 10'un yeni teknik ön sürümü kullanıma sunuldu. [Fotoğraf: Microsoft]

Microsoft'un ilk olarak Eylül ayında duyurduğu, 21 Ocak'ta yeni özelliklerini tanıttığı ve bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen işletim sistemi Windows 10'un yeni teknik ön sürümü kullanıma sunuldu. Firmanın web sitesinden ücretsiz indirilebilecek yeni sürüm Cortana sesli asistan, Xbox desteği gibi özelliklere sahip.

Ayrıca yeni tarayıcı Spartan ve Action Center gibi özellikler de yeni teknik ön sürümde yer alıyor. Yeni ön sürümü kullanabilmek için Microsoft'un Windows Insider Programı'na üye olmak gerekiyor. Yeni sürümün birçok dille beraber Türkçe desteği de bulunuyor.

Windows 10'un ilk teknik ön sürümü Eylül ayında kullanıma sunulmuştu. Yeni işletim sistemi halen geliştirme aşamasında olduğu için kilitlenme ya da düzgün çalışmama gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor.

Kaynak: Microsoft

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;