Yunanistan

Yunanistan'da çiftçiler çoban değnekleriyle polisle çatıştı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da emeklilik ve vergi reformunu protesto eden Giritli çiftçiler, Tarım Bakanlığı'na yürümelerine izin vermeyen polisle çoban değnekleriyle çatıştı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da emeklilik ve vergi reformunu protesto eden çiftçiler, polisle çatıştı. Hükümetin uygulamak için uluslararası kreditörlerle görüşmelerini sürdürdüğü yeni reform paketi ile birlikte emeklilik kesintilerinin ve vergilerin artacak olmasını protesto eden yaklaşık bin çiftçi, 8 Mart Çarşamba günü Girit Adası'ndan başkent Atina'ya ulaştı.

Çoban değnekleriyle polisle çatıştılar

Tarım Bakanlığı'na yürümek isteyen çiftçiler, polis engeliyle karşılaştı. Polis araçlarına çoban değnekleriyle saldıran çiftçilere polis, göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti. 

Yunanistan'da Mart ayında ikinci kez çiftçiler, hükümeti protesto etmek için başkent Atina'da eylem düzenledi. Çiftçilerin protestolarını, işçi gruplarının ülkenin çeşitli noktalarındaki eylemleri izledi. Atina ile uluslararası kreditörler arasındaki aylar süren görüşmelerden henüz bir sonuç çıkmış değil.

Kaynak: AFP, Reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;