Göç

'10 bin göçmen çocuk kayıp'

Son iki yılda 10 binden fazla göçmen çocuğun kaybolduğunu açıklayan Europol, çocukların pek çoğunun seks şebekelerinin eline düşmüş olabileceğini belirtti.

Konular: Göç, Avrupa, Ortadoğu
Europol, Avrupa’ya geldikten sonra sisteme kaydedilen 10 binden fazla çocuğun kayıp olduğunu duyurdu. [Fotoğraf: AP]

Avrupa Polis Ofisi (Europol) son iki yılda 10 binden fazla göçmen çocuğun kaybolduğunu açıkladı. Europol, çocukların pek çoğunun seks şebekelerinin eline düşmüş olma ihtimalinden korkulduğunu belirtti.

Europol’un başkanı Brian Donald, yalnızca İtalya’da 5 bin çocuğun kaybolduğunu ifade etti. “Bazıları aile üyelerine kavuşmuş olabilir. Nerede, kimle, ne yaptıklarını bilmiyoruz” dedi.

Geçen sene 1 milyondan fazla göçmen, Avrupa’ya gitti. Europol, bunların yüzde 27’sinin çocuk olduğunu tahmin ediyor.

Kaynak: AFP

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;