Bilim-Teknoloji

Apple esrarengiz örtüyü kaldırdı

Çin'in resmi yayın organlarından Halkın Günlüğü gazetesinin haberinde, ülkenin güneydoğusunda bulunan Cıciang eyaletinin başkenti Hangcou'da, Asya'nın en büyük Apple mağazasının açılacağı belirtildi.

Konular: Bilim-Teknoloji
Apple'ın Asya'daki yeni mağazası gözler önüne serildi. [Fotoğraf: MacX]

Apple, Hangcou kentinde 24 Ocak'ta açılacak olan ve Asya'nın en büyük Apple Store'unu temsil edecek mağazanın örtüsünü kaldırdı. Ön cephesi camla kaplı olan mağazanın içindeki asma kat net bir şekilde görülürken, tasarımın San Francisco'da açılacak yeni mağazaya benzediği öne sürüldü. Apple, Mart 2014'te San Francisco'da yeni ve dev bir mağaza açılacağını duyurmuştu. 

Hangcou'daki Apple Store'un, Apple'ın birçok mağazasının yanı sıra 2016'da açılması beklenen 'Campus 2' tesisinin de mimarisini yapan Foster+Partners firması tarafından üstlenildiği belirtildi. 

Hangcou kentinde 24 Ocak'ta açılacak mağazanın, Apple'ın Çin'deki 14. resmi satış noktası olacağı ifade edilirken, 3 bin metrekare alan üzerine kurulduğu kaydedildi.

[[Fotoğraf: Apple]]

Çin'de başkent Pekin'in yanı sıra Şanghay, Şıncın, Çangdu, Vuşi  Çongçing ve Cıngcou kentleri olmak üzere 13 Apple mağazasının olduğu, bu yıl mağazaların 20'ye çıkacağı ifade edildi.

Diğer yandan gelecek iki yılda Çin'deki mağaza sayısını 40'a çıkarmayı planlayan Apple, Çin'deki ilk mağazasını 2008 yılında başkent Pekin'de açmıştı.

Apple, Samsung ve Lenovo'nun ardından Çin mobil telefon pazarında en çok satılan üçüncü marka konumunda.

Kaynak: AA ve Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;