FIFA

'Kuralarda hile yapılıyordu'

Eski FIFA Başkanı Sepp Blatter, Avrupa kupalarında kura çekiminde hileli topların kullanıldığını iddia etti.

Konular: Spor, Futbol
Bu fotoğraf özellikle sosyal medyada çok paylaşıldı. [AFP]

arjantin basınından le nacion gazetesine röportaj veren futboldan 6 yıl men cezası bulunan eski fifa başkanı blatter, kura çekimlerinde hile yapılıp yapılmadığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"milyonlarca insanın televizyondan izlemesine rağmen turnuvaların kura çekimlerinde hile yapıldı mı?" sorusunu yanıtlayan 80 yaşındaki blatter, "gözlerimle gördüm ve hileye benziyordu. avrupa kupasında kura çekimiydi. italya'dan bir takımın topu çekilecekti. topların sıcak veya soğuk yapısından içlerindeki takım anlaşılıyordu ve buna şahit oldum." cevabını verdi.

fifa'da başkanlık görevini yürüttüğü 1998 ile 2016 yılları arasında kurada hile yapılmadığını da savunan blatter, "asla böyle bir yönteme başvurmadım. diğer başkanlar yaptı. kaseden topları kendi elleriyle alıp kura çektiler. asla kanunları çiğnemedim. vicdanım rahat." diye konuştu.

blatter, bazı topların kura öncesinde buzdolabına konularak soğutulduğunu ve bu sayede topa dokunan kişinin içindeki takımı önceden bilerek istenilen eşleşmeleri gerçekleştirdiğini de ifade etti.

kaynak: aa
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;