PKK

Viranşehir saldırısını PKK üstlendi

Şanlıurfa Viranşehir’deki hâkim, savcılarla ve emniyet mensuplarının oturduğu lojmanlara yönelik bombalı araçlı saldırıyı PKK üstlendi.

Konular: PKK, Türkiye
[Fotoğraf: DHA]

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde biri çocuk 2 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı, PKK'nın silahlı kanadı HPG üstlendi. HPG'nin internet sitesindeki açıklamasında, saldırıyı gerçekleştirenlerle irtibatın yeni sağlandığı için olayın geç üstlenildiği ifade edildi. Saldırının, 3 Aralık’ta ilçede düzenlenen operasyonda öldürülenlerin anısına yapıldığı belirtildi.

Viranşehir'de 3 Aralık gecesi, eylem için ilçeye geldiği açıklanan 4 PKK’lı öldürülmüştü.

17 Şubat’ta Yenişehir mahallesinde bulunan adliye ve emniyet mensuplarının kaldığı lojmanın bulunduğu sokakta bomba yüklü minibüs infilak ettirilmişti. Patlamada, biri 11 yaşında çocuk 2 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi de yaralanmıştı.

Olaya ilişkin soruşturmada 89 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;