Mansur Yavaş AİHM’e başvurdu

Mansur Yavaş, iç hukuk yollarının kapanması nedeniyle Ankara seçimleri için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurdu.

MHP kökenli Mansur Yavaş, 2014 yerel seçimlerinde CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayıydı. [AA]

30 Mart 2014 yerel seçiminde CHP’nin Ankara Belediye Başkan adayı olan ve seçimi 32 bin oy farkla kaybeden Mansur Yavaş, iç hukuk yollarının kapanması nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurdu.

Yavaş, AİHM başvurusunu 3 Nisan’da Twitter hesabından “Ankaralıya yapılan haksızlığın peşini bırakmamak adına, sandığa yansıyan iradenin gerçeğe çıkması için AİHM ne başvurduk” sözleriyle duyurdu.

Yavaş’ın itirazlarını YSK reddetmiş, AYM “Bakamayız” demişti.

Kaynak: DHA
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;