IŞİD

Peşmerge beklemede, ÖSO savaşıyor

Kobani’de IŞİD'e karşı savaşmak için Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin gönderdiği peşmergelerin Suruç’taki bekleyişleri sürüyor. Kobani’ye geçen ÖSO mensupları ise üç cephede savaşıyor.

Konular: Ortadoğu, IŞİD
Peşmerge birliklerinin Kobani'ye girmesi bekleniyor. [Mahmut Bozarslan-Al Jazeera]

Bölgede bulunan peşmerge birlikleri Çukobirlik'in Suruç’taki depo binasında bekletiliyor.

Peşmerge ekibinden 10 kişilik bir grup dün saha incelemesi için Kobani’ye (Aynul Arab) girmişti.

10 kişilik peşmerge ekibi Kobani'de Irak'tan getirilen silahların nerede duracağı ve IŞİD'e karşı birliklerin nasıl pozisyon alacağının planlanması amacıyla sınırı geçerek Kürt kasabasına girdi.

ÖSO üç cephede savaşıyor

Öte yandan Kobani’deki kaynakların aktardığı bilgilere göre, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından kasabaya gönderilen yaklaşık 200 kişilik grup IŞİD’e karşı cephede aktif olarak savaşmaya yapmaya başladı.

ÖSO mensupları bölgenin doğu, güney ve batı cephelerinin hepsinde IŞİD’e karşı savaşıyor.

Kobani’deki Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) ait hedefler koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları tarafından vurulmaya devam ediliyor.

Sabah saatlerindeki saldırıda kasabanın doğusundaki IŞİD hedefleri vuruldu.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;