Doping

Yüzmede dopingden kupalar el değiştirdi

2013 Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda yarışan iki sporcu dopingli çıktı. Galatasaray aldığı iki kupayı Fenerbahçe’ye devredecek.

Haberin Öne Çıkanları

-Abdül Halim Lafçı ve Duygu Birol dopingli çıktı

-Galatasaray iki kupayı Fenerbahçe'ye devredecek

2013'te 140'tan fazla Türk sporcu dopingli çıktı.
Türkiye Yüzme Federasyonu, Galatasaray’dan Abdül Halim Lafçı ve Fenerbahçe’den Duygu Birol’un doping yaptığını belirledi.
 
Federasyonun disiplin kurulu, her ikisine de iki yıl müsabakalardan men cezası verdi.
 
Bu cezalar ve Fenerbahçe’nin başvurusunu değerlendiren federasyon ayrıca, Lafçı ve Birol’un Spor Toto Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda takımlarına kazandırdıkları puan ve ödülleri geçersiz saydı.
 
Bu nedenle 19 yaş artı büyük erkekler ve 19 yaş artı büyük bayan-erkek genel toplam kategorilerinde Galatasaray değil Fenerbahçe ilk sırayı aldı.
 
Galatasaray’ın açık yaş genel toplam şampiyonluğu ise yeni puan tablosundan etkilenmedi.
 
Kaynak: Ajanslar 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;