Spor

Kupa artık satılık değil

Maddi sıkıntılar yüzünden Türkiye Kupası'nı satma noktasına gelen Mersin Hentbol Kulübü'nün Al Jazeera aracılığıyla yaptığı yardım çağrısı yanıt buldu.

Konular: Diğer Sporlar
Mersin Hentbol Kulübü, 14 takımın mücadele ettiği Süper Lig'de sıfır puanla son sırada yer alıyor. [Fotoğraf: Özgür Tekşen / Al Jazeera Türk]

mersin hentbol kulübü genel direktörü osman özoğlu, al jazeera'de 16 ekim'de yayınlanan haberin ardından hantaş isimli bir inşaat firmasının kendilerini arayarak, takımın isim sponsoru olmak istediğini söyledi.

özoğlu, "takımımızın ismi bundan böyle mersin hantaş olacak. bunun karşılığında hantaş firması, tüm deplasman ve konaklama masraflarımızı karşılayacak. ayrıca devre arasında iki yabancı oyuncu transfer edecek" açıklamasını yaptı.

mersin hentbol kulübü ve hantaş firması arasındaki resmi sözleşme, isim değişikliği ve devir  işlemlerin tamamlanmasının ardından önümüzdeki hafta imzalanacak. 

15 yıldır türkiye'de hentbolun en üst seviyesi olan süper lig'de mücadele eden mersin hentbol kulübü, 2010 yılında, daha önceki sponsoru yenişehir belediyesi'nin desteğini çekmesinin ardından düşüşe geçmiş ve bu sezon maddi kaynak yaratabilmek için 2008'de kazandığı türkiye kupası'nı satma aşamasına gelmişti.

özoğlu, kısa süre içinde maddi sorunların çözülmemesi halinde kulübün kapanma ihtimali bulunduğunu da söylemişti:

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;