Blog

Kılıçdaroğlu'na 'kale' morali

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 'kale'si olarak nitelendirilen İzmir'de seçmenleriyle buluştu. Meydandan İzmirli seçmene seslenen son lider olan Kılıçdaroğlu, alandaki kalabalıkla morallendi, sandıkta demokratik tepkinin gösterilmesini istedi.

Konular: Türkiye

Haberin Öne Çıkanları

Kılıçdaroğlu İzmir'de.

Kalabalıkla morallendi.

Teknelerde destek verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gündoğdu Meydanı'ndaki mitinge katıldı. [Fotoğraf: Turaç TOP / Al Jazeera]

'yaşanacak bir türkiye' temasıyla gerçekleştirilen mitingin adresi gündoğdu meydanı'ydı. meydan, mhp genel başkanı devlet bahçeli, hdp eş genel başkanı selahattin demirtaş ve başbakan ahmet davutoğlu'nun ardından kılıçdaroğlu'na ev sahipliği yaptı. kılıçdaroğlu, meydandan izmirli seçmene seslenen son lider oldu.

meydan saatler öncesinden partililer tarafından dolduruldu. bazı partililerin bindiği çok sayıda balıkçı teknesi, meydan yakınlarına gelip mitinge denizden destek verdi, güvertelerde yakılan meşalelerle coşkuya ortak olundu.

en kalabalık miting anonsu

mitinge gelenlere parti ve kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının bulunduğu bayraklar dağıtıldı. meydanın üzerinde parti bayraklarından şeritler oluşturuldu. sahne önündeki izdiham nedeniyle fenalaşanlara sağlık ekipleri müdahale etti. kentteki en kalabalık mitingin gerçekleştirildiği yönünde sahneden anonslar yapıldı. partililere dev ekranlardan izmir'le ilgili hazırlanan klip izlettirildi.

on binlerce partili, kılıçdaroğlu alana gelmeden önce parti şarkıları ve marşlarla coştu. zaman zaman alkışlarla hükümet protesto edildi. 'mustafa kemal'in askerleriyiz' sloganları atıldı.

aday olduğu kentteydi

kılıçdaroğlu, 2. bölgesinden milletvekili adayı olduğu izmir'de saat 17.00'de başlaması planlanlanan mitinge 2.5 saat gecikmeli katıldı. kılıçdaroğlu eşi selvi kılıçdaroğlu ile birlikte alkışlar ve 'başbakan kemal' sloganlarıyla kürsüye çıktı. kılıçdaroğlu, gecikme nedeniyle alandakilerden özür diledi.

konuşmasında sık sık hükümeti ve cumhurbaşkanı erdoğan'ı eleştiren, projelerinden bahseden kılıçdaroğlu, sandıkta demokratik tepkinin gösterilmesini istedi.

mitinge ve kendisine gösterilen ilgi nedeniyle morallenen kılıçdaroğlu, alandakilerden oy için bir kişiyi ikna etme sözü istedi, kendisinin de alınteri dökeceğine dair söz verdi.

kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda diğer adaylarla birlikte izmir milletvekili adayı olarak kürsüye çağrıldı, alandakileri selamlayarak kentten ayrıldı.

kaynak: al jazeera türk

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;