Türkiye

2017 YDS İlkbahar sonuçları açıklandı

ÖSYM, 2 Nisan'da yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarını açıkladı.

Konular: Türkiye, Eğitim

ösym tarafından 2 nisan'da yapılan yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı (yds) sonuçları açıklandı.

sonuçlar, ösym'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. adaylar, sonuçlarını t.c. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

ösym'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, yds ilkbahar dönemine ait madde analizlerinin incelendiği, cevap anahtarlarının kontrollerinin tamamlandığı, itirazların bilimsel açıdan değerlendirildi.

buna göre, farsça testindeki 18. soru ile italyanca testindeki 77. sorunun iptal edilmesine, italyanca testindeki 67. sorunun "d" olarak girilmiş cevabının "c" olarak değiştirilmesine karar verildi.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;