Türkiye

28 Şubat davasında 15 tahliye

Darbe davasında dönemin Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Şükrü Sarıışık’ın da aralarında bulunduğu 15 tutuklu sanık tahliye edildi. Sanıklar hakkında adli kontrol uygulaması kararı verildi.

 28 şubat davasının görüldüğü ankara 13. ağır ceza mahkemesi’nde mahkeme heyeti ara kararlarını açıkladı.

tutuklu yargılanan 15 sanığı tahliye etti.

tahliye edilen ismler şöyle:

dönemin mgk genel sekreteri emekli orgeneral şükrü sarıışık, emekli orgeneral ohan yöney, emekli korgeneral vural avar, köksal karabay ve tevfik özkılıç, emekli tümgeneral çetin dizdar, ayhan cansevgisi, şevket turan ve ünal akbulut, emekli tuğgeneral refik zeytinci, emekli koramiral altaç atılan ve aydan erol, emekli albay hüsnü dağ, ruşen bozkurt ve cengiz çetinkaya.

mahkeme, çevik bir, çetin doğan, erol özkasnak, idris koralp ve kenan deniz'in tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırdı.

mahkeme heyeti, tahliye edilen tüm sanıklar hakkında adli kontrol uygulanmasına da karar verdi.

28 şubat dönemine ilişkin davada 103 sanık, “türkiye cumhuriyeti hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak” suçundan yargılanıyor.

son tahliyelerle birlikte davada tahliye edilenlerin sayısı 71’e yükseldi.

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;