ABD

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü'ne FOX TV sunucusu getirildi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü'ne FOX televizyon kanalının sunucularından Heather Nauert getirildi.

Konular: ABD
[Fotoğraf: Getty Images]

abd dışişleri bakanlığı, fox televizyon kanalı sunucularından heather nauert’in sözcülük göreve getirilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. nauert’in 15 yıllık sunuculuk ve muhabirlik tecrübesi olduğu vurgulanan açıklamada, yeni sözcünün özellikle 11 eylül terör saldırısı, irak savaşı, sudan olayları üzerine gazetecilik tecrübesi olduğunun altı çizildi.

açıklamada, nauert’in sunduğu “fox and friends” programının sabah saatlerinde abd’de “en çok seyredilen” televizyon programlarından biri olduğuna dikkat çekildi.

abd’nin en saygın üniversitelerinden kolombiya üniversitesi'nin gazetecilik bölümünden mezun olan nauert, fox televizyon kanalında çalışmaya başlamadan önce abc haber kanalında görev yapmıştı.

bakan rex tillerson’ın görevi aylar önce devralmasına rağmen, sözcülük görevini eski bakan john kerry’nin sözcülerinden mark toner geçici olarak yürütüyordu.

başkan donald trump görevi ocak ayında devralmış ancak dışişleri bakanlığı günlük basın toplantıları mart ayında başlamıştı.

dışişleri bakanlığı'nın basın toplantıları, 1950 yılında bakan john foster dulles tarafından başlatılmıştı.

kaynak: aa, reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;