Genel seçim

AKP’de klip tartışması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AKP Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik’in PKK saldırılarını konu alan klibinin partisi tarafından onaylanmadığını açıkladı. Faruk Çelik bu açıklamanın hemen ardından klibin henüz tamamlanmadığını ve sızdırıldığını söyledi.

ak parti şanlıurfa milletvekili adayı faruk çelik tarafından hazırlatılan, pkk saldırılarını konu alan ve kardeşlik vurgusu yapılan tanıtım klibi, parti içinde ve kamuoyunda tartışma konusu oldu. klibin ak parti'nin onayı olmadan yapıldığını ve partiyle ilişkilendirilmemesi gerektiği birinci ağızdan duyuruldu. akp tanıtım ve medyadan sorumlu genel başkan yardımcısı ömer çelik’in sosyal medya üzerinden yaptığı bu açıklamadan çok kısa süre sonra faruk çelik de sosyal medyadan bir açıklama yayınladı, klibin henüz tamamlanmadığını ve sızdırıldığını savundu.

karşılıklı tweetler

ömer çelik, twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"oyuna gelme kardeşim" etiketiyle sosyal medyada yayınlanan film, ak parti genel merkezi tarafından onaylanmış bir çalışma değildir. genel merkezimiz tarafından onay verilmeyen çalışmaların ak parti çalışması gibi sunulması doğru değildir. bu tip çalışmalar hiçbir şekilde ak parti ile ilişkilendirilmemelidir.”

 

 

 

faruk çelik’in yaklaşık 1 saat sonra twitter’dan yaptığı açıklama ise şuydu;

“oyuna gelme kardeşim" etiketiyle sosyal medyada yayınlanan film, henüz hazırlık aşamasındayken, onayımız alınmadan servis edilmiştir. iyi niyetle bağdaştırmadığımız bu uygulamayla ilgili, hukuki yollara başvuracağımız açıktır. kamuoyumuza saygıyla duyururuz.”

 

klibin içeriği

bizzat faruk çelik tarafından söylenen “mesele memleket meselesi, oyunuza dikkat edin, oyuna gelmeyin?” sloganıyla hazırlanan klipte uzun namlulu suikast silahıyla mevziye yatan bir pkk’lı nöbet kulübesindeki öldüreceği askerin kürtçe türkü okumasıyla eylemden vazgeçiyor.
bunun üzerine pkk’lı, telsizle elebaşına “asker kürt” diyor. üstünün 'o senin düşmanın, vur' demesi üzerine pkk’lı “sen kime hizmet ediyorsun, kimin adamısın?” diye tepki gösteriyor ve ardından gözyaşı döküyor.

çelik tarafından hazırlatılan klip, sosyal medya ve yerel televizyon kanalllarında yayınlandı.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;