La Liga

Arda Turan: Arda Turan gibisi 100 yılda bir gelir

Barcelona’da forma giyen Arda Turan kendisine yöneltilen eleştiriler hakkında “Ben buralardan gidince Barcelona’ya, Atletico Madrid’e kaç tane oyuncumuz gelecek, göreceğiz” diye cevap verdi.

Konular: Spor, Futbol, Barcelona
Arda Turan Barcelona'da oynuyor. [Getty]

arda turan fanatik gazetesi’ne konuştu.

“insanlar sürekli ‘her yerde arda var’ diyor. tabii ki ben olacağım. yüzyıllık tarihe baksınlar. kaç tane arda turan var. fazla mütevazılık kibir göstergesidir... ben buralardan gidince barcelona’ya, atletico madrid’e kaç tane oyuncumuz gelecek göreceğiz. hak ettiğim saygıyı görmek istiyorum” diyen tecrübeli futbolcu paris saint germain’i eledikleri tarihi maç için de şunları şöyledi: 

“arda, 6-1’lik maçta ne yaptın? diyorlar. ne mi yaptım? tarihin en büyük maçında, en kritik anında belki kurtarıcı olarak oyuna girdim. hangi gözle izliyorsun maçı veya nasıl bir bakış açısı bu. iyiyi değil, kötüyü görüyoruz. eleştiri olur ama önemli olan iyisini, güzelini görmek”

arda turan, psg’ye hiç üzülmediklerini ifade etti: “zaferden sonra soyunma odasında hepimiz şoktaydık. bunu yapabilecek bir takım varsa o da barcelona’ydı. bizimle daha önce eğlenenlerle biz de eğlendik. bizimle uğraşan insanlara karşı. psg’ye hiç üzülmedik. çünkü bazı oyuncuları ilk maçtan sonra el işaretleriyle falan kutlamışlardı. messi’nin, neymar’ın, suarez’in olduğu bir takıma karşı böyle sevinmemelisiniz. ne olur ne olmaz! kupada finale kaldık, ligde iddiamız var hâlâ. ne olacağı belli değil. her şeyi kazanabilme ihtimalimiz var. şampiyonlar ligi’ni  kazanmayı çok istiyorum.”

‘milli takımda bana yazık ettiler’

arda milli takım kariyeriyle ilgili de “milli takımda yaşadıklarımı hâlâ hatırlıyorum geriye dönüp baktığımda. yazık günah değil mi bu ya... konu arda meselesi değil. 18 maç kaybetmemişim ben, hırvatistan’la ispanya’ya yenildik diye -daha da elenmemişiz- ıslıklandım ben ya. allah aşkına olur mu! hak mıdır, hukuk mudur! bir de buna karşı konuşunca eleştiriliyoruz. kanserli çocuklar için puyol’la oyun oynamaya gittim geçen gün. bütün herkes spor yapıyor. gündüz ikide türkiye’de bir spor salonuna gitsen bomboş. ne spor yapma kültürümüz var, ne spor sevme kültürümüz var. bırak sporu bizim sevme kültürümüz yok. biz sevme kültüründen uzak kalmışız. sevemiyoruz. sen başarılıysan seni sevemiyoruz. bana baktın mı bin tane kusur görürsün. emre çolak’ı yerden yere vuruyorlardı. çocuk aslan gibi top oynuyor. ilk fırsatta gösterdi, deportivo’da neler yapıyor.”  dedi.

kaynak: fanatik

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;