MHP

Bahçeli: MHP üzerine düşeni yapacaktır

MHP lideri Bahçeli, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili tartışmaya dair, "Fezlekeler meclise geldiğinde MHP 40 vekiliyle üzerine düşeni yapacaktır" dedi.

mhp genel başkanı devlet bahçeli, "fezlekeler meclis'e geldiğinde, mhp 40 milletvekiliyle üzerine düşeni yapacaktır" dedi. bahçeli dokunulmazlık fezlekeleriyle ilgili sorulan soruya şöyle yanıt verdi:

“bazı partilerin sorumlu olan şahsiyetleri, türkiye'nin çok yoğun bir terör döneminde teröristlerle bağdaşık ve barışık bir halde faaliyet içerisinde bulunmamalarının tespit edilmesi halinde bir fezlekenin hazırlanması ve bunun da başbakanlık yoluyla genel kurul'a gönderilmesi halinde, mhp'nin bu konudaki milli hassasiyetleri bilinir.

fezlekeler gelir, gerekçeler iyi incelenir ise bu fezlekeler yoluyla dokunulmazlıkların kaldırılması ve türk yargısının önüne çıkarılması temel tercihimiz olacaktır.”

‘iktidar kalksa da mhp oturacaktır’

meclis başkanı ismail kahraman'ın çağrısına rağmen anayasa uzlaşma komisyonu masasına geri dönmeyen chp'yi eleştiren bahçeli, “bu masanın içinde 3 partinin olması çok sığ kalır ama iktidarla chp arasında bazı temel kavramlar üzerinde farklılıklara uzlaşma komisyonunda tartışmaları yerinde ön şart olarak sunmaları yanlış bir yaklaşım olmuştur” dedi.

mhp lideri, “dünyada her tarafta masalar kuruldu, bizde de masa tercihini yapmak doğru değil. mhp komisyonda bulunmayı, fikirlerini açıkça söylemeyi tercih etmektedir” dedi.

bahçeli, “anayasa mutabakat komisyonuna ilişkin ak parti'nin chp ile diyalog kurmak suretiyle, onu nazik bir şekilde masaya davet etmesinde yarar görüyoruz. gelmezse ne yapalım, o zaman bu 4 kişilik masada eksiklikler var demektir. iktidar dahi kalksa, en son masada oturacak olanlar yine o mhp'nin 3 değerli milletvekilleri olacaktır” şeklinde konuştu.

'demokratik haklara karşı değiliz'

mhp'nin teşkilatlarında görevden almalara yönelik bahçeli’nin değerlendirmesi şöyle oldu:

"tüm siyasi partilerimiz, anayasa ve siyasi partiler yasasında yazılmış olan haklardan yararlanabilmeyi demokratik hak olarak görmektedir. mhp'de 200'ü aşkın il, ilçelerde imza toplanmıştır.

bu imzayı mhp incelemektedir. biz kimsenin demokratik hakkını kullanmasına karşı değiliz ancak her partinin geleneğine uygun siyasi yapısı vardır.

basın ile fısıltı ile mhp'nin demokratik hakkını kullanmak yerine tasfiye etmeye yönelik çabalara katkı sağlayan yanlışlıklar olmuştur. bunlardan bir tanesi 17 il başkanımızdır. il başkanları aynı zamanda delegedir."

‘zaman gazetesine kayyumu tasvip etmiyoruz’

devlet bahçeli, zaman gazetesi'ne kayyum atanmasıyla ilgili de, "bir fidanın iki dalı olan iki ayrı kurum mensupları yol ayrımına gelmişler. örtülü ve açık çatışma ortamına girmişler. yakinen takip edilmektedir” ifadesini kullandı.

bahçeli, “ancak yargı yoluyla kurumların üzerine gidilmesi gerekirken medya alanında önemli çalışmalar yapan kurumların üzerine bu tür kaba davranışlarla gidilmesini ve korku aracı olarak kullanılmasını tasvip etmiyoruz. medyaya gerekli alaka gösterilmeli, eğer yanlış faaliyetleri varsa acımadan üzerine gidilmelidir" dedi.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;