MHP

Bahçeli'den 'Cemaat' suçlaması

MHP lideri Bahçeli, MHP'de genel başkan değişikliği isteyen muhalifler hakkında konuştu: MHP'yi CHP’leştirmek gibi bir kötü alışkanlığı yaratma peşindeler. O adaylar arasında birisi var ki Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak görevlendirilmiştir. Herkes aklına başına alsın.

Konular: MHP, Türkiye
Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. [Fotoğraf: AJT-Zahidin Köşüş]

partisinin grup toplantısında konuşan milliyetçi hareket partisi (mhp) genel başkanı devlet bahçeli’nin gündeminde dün güvenoyu alan 64. hükümet ve rusya ile uçak krizi vardı. bahçeli, grup toplantısı çıkışında gazetecilerin soruları üzerine mhp'de genel başkan adayı olmak isteyen muhalifler hakkında konuştu: 

“olağanüstü kongre talepleri mhp'den bazı şahsiyetler tarafından dile getirilmektedir. tüzüğe göre kongre toplamak için gayret göstereceklerdir. şu an 13 arkadaşımız genel başkanlığa talip olmuştur. bunlardan bir tanesinin zaten aday olma imkânı yoktur. çünkü ihraç edilmiştir. davası yargıtay’dadır. yargıtay sonuçlanıncaya kadar üyelik özelliği taşımamaktadır. 

bazıları ise gündeme gelmiştir ve mhp'yi chp'lileştirme gibi bir kötü alışkanlığı partimize de yaşatmak istemektedir.

bunların içerisinde birisi vardır ki, gelecekte hep beraber göreceksiniz. fethullah gülen hareketinin siyasi figürü olarak mhp'de görevlendirilme meselesidir. bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. herkes aklını başına alsın."

"rus uçaklarının uçacak başka yeri mi kalmadı?"

bahçeli, grup toplantısında türkiye'nin dış politikasını eleştirdi. rusya ile uçak krizi hakkında şu ifadeleri kullandı:

"türkiye dış politikada bütün mevzilerini kaybetmektedir. erdoğan ‘kasıt yok’ derken, sahibinin sesini duymayan davutoğlu, ‘emri ben verdim’ demiştir. rusya bölgedeki askeri kapasitesini artırarak yeni nüfuz alanları oluşturmak için faaliyettedir. hava sahasını ihlâl eden rusya’dır. rusya devlet başkanı putin, ateşe adeta benzinle gitmektedir. türkiye’nin işid’den petrol aldığını söylemiştir.

rusya federasyonu gerginlik ve kutuplaşma politikalarıyla ortadoğu’ya konuşlanmayı amaçlamaktadır. rusya federasyonu kesinlikle haksız ve art niyetlidir. rusya’nın ekonomik yaptırımlara yönelmesi skandaldır. türkmen dağı’nda üzerlerine bomba bırakılan bayırbucak türkmenlerinin hak ve hukukunu ne yapacağız? rusya’nın sınırlarımızda ne işi vardır? rus uçaklarının uçacak başka yeri mi kalmamıştır?

rusya’da korkunç ivan çıkmıştır. bizden korkak irade çıkmasına milletimiz müsaade etmeyecektir. konu artık milli bir hâl almıştır. rusya’nın suriye’de büyük bir askeri operasyon planladığı anlaşılmıştır. türkiye’yle rusya arasındaki sürtüşmelerin tamiri, iki ülkenin komşuluk hukuku paralelinde sorunlarını çözmesi, en hâlisane beklentimizdir." 

"davutoğlu’nun demokrasi rezervi, erdoğan’ın iki dudağının arasına bağlı"

mhp lideri, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ve başbakan ahmet davutoğlu’nu da eleştirdi:

“türkiye kontrolsüzce tırmanan gerilimin, insafsızca kurgulanan iç ve dış kutuplaşmanın tesirindedir. ne erdoğan’ın, ne de davutoğlu’nun ileri süreceği herhangi bir mazeret kalmamıştır. 64. hükümet ile birlikte yandaş çevreler tekrar umutlanmıştır. allâme damatlar, türkiye’yi enerji cenneti yapmak için enerji bakanlığına oturtulmuşlardır.  

biz davutoğlu’ndan çok şey bekliyoruz. rüşvete, yolsuzluğa, yoksulluğa, soyguna, soytarılığa itiraz eden yoktur. o zaman durmak yok, aynen yola devam etmelerini bekliyoruz. saray’a daha da tutunmasını, saray’dan hiç çıkmamasını istiyoruz.

davutoğlu’nun demokrasi rezervi, erdoğan’ın iki dudağının arasına bağlıdır.”

kaynak: al jazeera ve aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;