Kültür-Sanat

Balkan Tiyatro Festivali başlıyor

Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından ilk kez düzenlenecek olan Balkan Tiyatro Festivali 8 Mart'ta başlıyor.

Konular: Kültür-Sanat
Festival, Makedon grubun 'Matmazel Julie' oyunuyla başlayacak. [AA]

uluslararası balkan ülkeleri tiyatro festivali 8-22 mart arasında seyirciyle buluşacak.

festival kapsamında, dokuz balkan ülkesinden tiyatro toplulukları ve beş yerli grup oyunlarını sahneleyecek.

bursa devlet tiyatrosu sanat yönetmeni arzu tan bayraktutan, festivalin kültür ve turizm bakanlığı’na ve devlet tiyatroları’na büyük prestij sağlayacağını söyledi.

makedon tiyatro grubunun sergileyeceği  “matmazel julie” oyunuyla başlayacak festival, çeşitli sürprizler ve özel gösterilere yer verecek.

yabancı gruplar tarafından sergilenecek oyunlar, kurulacak dev ekranlarda türkçe altyazıyla izlenebilecek.  

festivalde makedonya üsküp türk tiyatrosu, hırvatistan dubrovnik şehir tiyatrosu, romanya ioan slovici tiyatrosu ve istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları da oyunlarını tiyatro severlerle buluşturacak.

kaynak: anadolu ajansı 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;