Avrupa

Berlin ve Londra’da ‘terör’ şüphesi

İngiliz polisi Londra'da başbakanlık binası yakınında bıçaklı bir kişiyi gözaltına aldı. Berlin’de ise bir polisi silahla tehdit ettiği ifade edilen kişi, silahla bacağından vuruldu. İki olay da polisin 'terör' ihtimalini soruşturmasına neden oldu.

İngiltere'de şüpheli gözaltına alınmadan önce bir süre izlendi. [Fotoğraf: Reuters]

berlin’de 19 aralık'ta 12 kişinin, londra’da ise 22 mart'ta 5 kişinin öldürüldüğü işid saldırılarından sonra, almanya ve ingiltere’de ‘terör alarmı’ sürüyor.

ingiliz polisinin yaptığı açıklamada, londra'daki başbakanlık ofisi "10 numara"nın bulunduğu downing street ile parlamento binası arasındaki bir noktada durdurulup aranan bir kişinin çantasında bıçak bulunması üzerine ‘terör saldırısı’ şüphesiyle gözaltına alındığı duyuruldu. kimsenin yaralanmadığı ve 27 yaşında olduğu tahmin edilen şüphelinin sorgulandığı ifade edildi.

İngiltere'de şüphelinin çantasından çıkan bıçaklar
[[Fotoğraf: Reuters]]
almanya’nın başkenti berlin’in kreuzberg bölgesinde de bir polis memuru, bir hastanenin otoparkında kadın bir polis memurunu silahla tehdit ettiği öne sürülen bir kişiyi bacağından vurdu. bacağından vurulan kişinin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

iki olayda da polis 'terör bağlantısı' ihtimalini soruşturuyor.

19 aralık’ta berlin’de noel pazarına giren tır 12 kişinin ölümüne neden olmuştu. londra'da da 22 mart'ta ülke siyasetinin merkezi konumundaki, turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği westminster bölgesinde düzenlenen terör saldırısında biri polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, 52 yaşındaki saldırgan vurularak öldürülmüştü. iki saldırıyı da işid üstlenmişti.

kaynak: aa ve reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;