Ekonomi

Borajet, seferlerine ara verdi

Borajet Havayolları bugünden itibaren seferlerine ara verdiğini duyurdu. Gerekçe, filoda bulunan 10 adet uçağın 6'sının bakımının uzun sürecek olması. Havayolu, daha önceden sattığı biletler için yolcularını Türk Hava Yolları’na yönlendirildi.

Konular: Ekonomi, Türkiye
[Fotoğraf: DHA]

2016 sonunda sbk holding tarafından satın alınan borajet havayolları bugünden itibaren seferlerine ara verme kararı aldı. havayolu, daha önceden sattığı biletler için yolcularını türk hava yolları’na yönlendirildi. havayolları’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan borajet havayolları sbk holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak istanbul 3. havalimanı'na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. borajet havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6'sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir"

abd’de yaşayan yalçın ayaslı tarafından kuruluan borajet havayolu, operasyonuna önce pervaneli atr72 tipi uçaklarla başlamıştı.

şirket, 4 yıl önce embraer 190 serisi uçaklara geçti. ayaslı geçen yıl sonunda borajet’i 260 milyon dolara sbk holding’e sattı. satış sonrasında havayolu şirketi yönetim değişikliğine gitmişti.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;