Gülen örgütü soruşturmaları

Boydak Holding'e operasyon

Kayseri'de "paralel devlet yapılanması soruşturması" kapsamında düzenlenen operasyonda Boydak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, holdingin yöneticilerinden Memduh Boydak, Murat Bozdağ ve Erol Boydak gözaltına alındı.

[Fotoğraf: AA]

 emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekiplerince, 'paralel devlet yapılanması'na finans desteği sağlandığı iddiaları üzerine boydak holding'in yöneticilerine yönelik operasyon düzenlendi.

holdingin yönetim kurulu başkanı hacı boydak, holdingin yöneticilerinden memduh boydak, murat bozdağ, erol boydak evlerinde gözaltına alındı.

zanlıların evleri ile holding merkezinde arama başlatıldıgeçen yıl eylül ayında da boydak holding'e 'nitelikli ve örgütlü yağma' suçlamasıyla operasyon yapılmış, holdingin ceo'su memduh boydak dahil 7 kişi gözaltına alınmıştı. 

memduh boydak daha sonra serbest bırakılmıştı.  

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;