Kültür-Sanat

Bülent Kayabaş vefat etti

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Bülent Kayabaş 72 yaşında hayatını kaybetti.

[Fotoğraf: AA]

bülent kayabaş bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 1945 yılında doğan sinema ve tiyatro sanatçısı bülent kayabaş, 1961'de eskişehir belediye tiyatrosu’nda profesyonel oldu. kayabaş, birçok tiyatro oyununda oynadı. tv dizileri ve sinema filmlerinde de rol alan sanatçı, uzun süre ara verdiği tiyatro sahnelerinde son zamanlarda yeniden yer almaya başlamıştı.

bülent kayabaş pardon, filler ve çimen, talih kuşu, görgüsüzler, devlet kuşu, zübük, hırçın kız, şaşkın damat, acele koca aranıyor, yüz liraya evlenilmez, yaz bekârı, güllü geliyor güllü gibi unutulmaz filmlerde oynadı.

1981 "avni dilligil en iyi oyuncu ödülü" sahibi olan usta sanatçı ayrıca tiyatro alanında birçok ödüle de lâyık görüldü.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;