Kafkasya

Çeçenistan'da çatışma: 6 Rus askeri öldü

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan'da güvenlik güçleriyle militanlar arasında çıkan çatışmada 6 Rus askeri öldürüldü.

Konular: Rusya, Kafkasya

tass ajansında yer alan habere göre, naurskaya bölgesinde bir grup militan, gece saatlerinde etkili olan sisten faydalanarak askeri birliğin olduğu alana sızmak istedi.

grubun fark edilmesi üzerine çıkan çatışmada 6 askerin öldürüldüğü, üç askerin yaralandığı belirtildi.

çatışmada birliğe sızmak isteyen 6 militanın da öldürüldüğü ifade edildi.

sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği'nin (sscb) 1991'de dağılmasından bu yana bölgedeki düzensiz çatışmalar devam ediyor.

çeçenistan'ın başkenti grozni’de aralık 2016'da da çatışmalar yaşanmış, 7 saldırgan öldürülmüştü.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;