Medya

Cumhuriyet Vakfı seçimine iptal

Eski Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ile gazetenin eski yazarı ve CHP milletvekili Balbay’ın açtığı davada, Cumhuriyet Vakfı’nın 2014’teki yönetim kurulu seçiminin iptaline karar verildi.

Konular: Medya, Türkiye
Arşiv [Fotoğraf: AA]

cumhuriyet vakfı'nın 18 şubat 2014 tarihli yönetim kurulu seçiminin usulsüz yapıldığı iddiasıyla gazetenin eski yöneticilerinden alev coşkun, şevket tokuş, mustafa pamukoğlu ile gazetenin eski yazarı ve chp milletvekili mustafa balbay'ın seçimin iptali için açtıkları dava kabul edildi.

mahkeme, üç yıl önceki seçimde alınan kararların iptaline karar verdi.

karar kesinleşirse cumhuriyet vakfı yönetim kurulu seçimi yeniden yapılacak.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;