Genel seçim

Davutoğlu: Aileniz eş bulamazsa bize başvuracaksınız

Başbakan Davutoğlu, Urfa mitinginde gençlere seslendi: Eş lâzım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Şanlıurfa mitinginde konuştu. [Fotoğraf: AA]

şanlıurfa'da seçim mitingi yapan başbakan ahmet davutoğlu, konuşmasının bir kısmını gençlere ayırdı. gençlere, "iş, aş ve eş" vaadinde bulunan davutoğlu şunları söyledi:

"artık türkiye cumhuriyeti devleti her gencin elinden tutacak. türk, kürt, arap çocukları hepsi birden türkiye'nin kalkınmasına, bu al bayrağın yücelmesine katkıda bulunacak. ilk kez iş bulan gençlerimize maaşını bir yıl devlet verecek. işverenlere teşvik bu. şimdi işiniz, maaşınız var, aşınız var. ne kaldı? eş kaldı eş. biz bu toprakların insanlarının bereketlenmesini istiyoruz, çoğalmasını ama aynı zamanda iş güç sahibi olmasını da istiyoruz. eş lazım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. bulamazsa bize başvuracaksınız."

"ama bir şey daha yapacağız; ister kız ister erkek, 'çeyiz hesabı' açtırdığı zaman bir anne baba çocukları evlendirmek için, bu hesapta biriktirilen paranın yüzde 20'si kadar da devlet evlenme yardımı yapacak. 100 bin lira mı biriktirdi, devlet 20 bin lira daha koyacak, 120 bin lira olacak. böyle devlet sevilmez mi? böyle devletin vatandaşı olmak gurur vermez mi?"

"işiniz, aşınız, eşiniz var bir de başımızı sokacak evimiz olsun dediniz. konut hesabı açtırdığınızda yüzde 25 peşinat biriktirdiğinizde devlet onun da yüzde 15'ini size katkı olarak verecek. sizi namerde muhtaç etmediğimiz gibi annenize babanıza dahi muhtaç etmeden, onların birikimlerine dokundurtmadan sizi iş, güç, eş, ev sahibi yapacağız."

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;