Türkiye

Engelli yeğenine 40 yıldır annelik yapıyor

Çorum'da yaşayan 67 yaşındaki Pakize Memiş, anne ve babasını kaybeden 41 yaşındaki bedensel ve zihinsel engelli yeğeni Murat Memiş'in bakımını 40 yıldır tek başına üstleniyor. En büyük tutkusu müzik ve futbol olan Memiş, hayâlinin gönül verdiği Fenerbahçe'yi Kadıköy'de izlemek olduğunu söylüyor.

Konular: Türkiye, İnsan, Spor

murat memiş, 41 yaşında. bedensel ve fiziksel engelli. anne ve babasını yıllar önce kanserden kaybetti. doğduğundan beri kendisini hiç yalnız bırakmayan halası 67 yaşındaki pakize memiş sayesinde hayata tutundu. 

hala memiş, yeğeni ile ilgilenebilmek için hiç evlenmedi. kendi deyimiyle murat memiş'e doğduğundan beri annelik yapıyor.  

"murat'ın annesi mide kanseriydi. doğumdan sonra rahatsızlığı arttı. hastalığı nedeniyle murat ile ilgilenemiyordu. bu nedenle doğumundan beri murat'a ben annelik yaptım. ağabeyim de daha sonra gırtlak kanserine yakalandı. o da yıllar önce hayatını kaybetti."

"halası değil, annesi olarak ömür boyu bakacağım"

yeğenine kısıtlı imkânlarına rağmen hayatı boyunca bakmaya da kararlı:

"rabbim inşallah bana kuvvet verir. ben halası değil, annesi olarak ömür boyu ona bakacağım. hiçbir ihtiyacım ve sıkıntım yok. babamdan kalan maaş ile murat'a babasından kalan maaşla geçiniyoruz."

"övünmek gibi olmasın fenerbahçeliyim"

murat memiş de halasının kıymetini biliyor. "o benim hem annem hem de babam olmadı. halam olmasa çok kötü olurdum" diyor. en büyük tutkusu müzik ve futbol olan memiş, en büyük hayâlinin gönül verdiği fenerbahçe'yi kadıköy'de izlemek olduğunu söylüyor: 

"fenerbahçeliyim, övünmek gibi olmasın... sow'u da çok seviyorum. fenerbahçe'nin stadında maç izlemeyi çok istiyorum."

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;