Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan: Acırsanız acınacak hale gelirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gülen örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili eleştirilere yanıt verdi. "Ne mağduriyeti ? Benim 241 şehidimin ailesinin mağduriyetini kim giderecek ? Acırsanız acınacak hale gelirsiniz" dedi.

[Fotoğraf: AA]

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, bursa'nın inegöl ilçesinde hacı sevim yıldız mesleki eğitim kampüsü'nün açılış törenine katılarak konuşma yaptı. erdoğan, gülen örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

"demokrasiden, hukuktan ve adaletten asla taviz vermeden, adeta bir kuyumcu hassasiyetiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ancak bu hain örgüt bizim bu hassasiyetimizi dahi sulandırmaya, istismar etmeye... ne diyorlar, 'mağduriyetim giderilsin' diye yapılan başvurular var. sen ne diyorsun ya? ne mağduriyeti? benim 241 şehidimin ailesinin mağduriyetini kim giderecek? 2 bin 194 gazimin ailesinin mağduriyetini kim giderecek? biraz insan edep eder. hangi yüzle gelip bunu söylüyorsunuz. acırsanız acınacak hale gelirsiniz. biz arkadaşlarımıza şunu söylüyoruz; hukuk içinde, adil bir şekilde kararınızı verin." 

"el bab'a mecbur ineceğiz"

"şimdi el bab, ama 'oraya inmeyin' diyorlar. mecburuz, ineceğiz. niye? çünkü burada terörden arındırılmış bir bölgeyi hazırlamamız lazım. koalisyon güçleri, eğer beraber hareket etmeye hazır olurlarsa rakka'da da deaş'a karşı gereğini yapacağız. ama pyd ile veya ypg ile beraber değil. amerika, koalisyon güçleri, beraber. terör örgütlerini yanımıza almayacağız."

"sizden mi izin alacağız ?"

"parlamentoda idam konusu gündeme gelip genel kurul'dan geçtiği anda cumhurbaşkanı olarak ben buna onayımı veririm. bunu açıkladım. bazı batılılar 'siz bunu niçin dillendiriyorsunuz' diyor, ya ne olacaktı? sizden mi izin alacağız? bugüne kadar on binlerce şehidimin kanı yerde mi kalacak? bugün dünyanın büyük bir kesiminde hala idam uygulaması var. dolayısıyla biz, o şehidimizin kanını yerde bırakamayız."

kaynak: al jazeera. aa

 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;