Türkiye

Erdoğan: Amaç toplumu birbirine düşürmek

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir” dedi. Rusya Devlet Başkanı Putin, Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

Konular: Türkiye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan [Fotoğraf: Al Jazeera]

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan,ankara’da gerçekleşen saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

“birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. daha önce değişik yerlerde askerimize, polisimize, korucularımıza, kamu görevlilerimize ve masum vatandaşlarımıza karşı yapılan terör eylemleri ile bugün ankara tren garı'nda sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısı arasında hiçbir fark yoktur. ankara'daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum. devletimiz, tüm birimleriyle bu olayı aydınlatmak için çalışmaktadır; faillerin en kısa zamanda belirleneceğine ve adalete teslim edileceğine inanıyorum.”

putin, cumhurbaşkanı erdoğan'a taziye mesajı gönderdi

rusya devlet başkanı vladimir putin, ankara'da meydana gelen patlama sonucunda hayatını kaybedenler için cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

kremlin'in resmi sitesinden yayımlanan mesajda putin, saldırıda hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunarak yaralılara acil şifalar temenni etti.

putin mesajında menfur saldırıyı düzenleyenlerin ve azmettirenlerin gereken cezayı alacağını ümit ettiğini vurgulayarak, terörle mücadelede türkiye ile yakın işbirliği yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

kaynak: dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;