Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Koskoca Amerika, bu kadar koalisyon güçleri ve Türkiye ele verilim Rakka'yı, DEAŞ'a mezar ederiz.... Baktık ki olmuyor Sincar'a bir operasyon obür tarafa bir operasyon yaklaşık 210-220 tane teröristi orada hallettik. Niye ? Bu milletle oyun oynanmaz. Herkes bunu görecek. Dolayısıyla vakti saati geldiğinde ne yapacağımız biz gayet iyi biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz" dedi.

[Fotoğraf: AA]

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, haliç kongre merkezi'nde tümsiad genel kurulu'na katıldı. erdoğan burada yaptığı konuşmada sincar operasyonuna değindi ve şunları söyledi:

"koskoca amerika, bu kadar koalisyon güçleri ve türkiye ele verilim rakka'yı, deaş'a mezar ederiz. bunlar kendilerine kaçacak delik ararlar. aynı şekilde musul. aynı şekilde el anbar. buralarda da bu mücadeleyi sürdürelim. eğer bunu irak'ta, kendi hallerine bırakacak olursak sürekli kurban vermeye devam ederiz. işte telafer, işte sincar. ne oldu? baktık ki olmuyor sincar'a bir operasyon obür tarafa bir operasyon yaklaşık 210-220 tane teröristi orada hallettik. ve en önemli merkezlerini oralarda vurduk. niye ? bu milletle oyun oynanmaz. herkes bunu görecek. dolayısıyla vakti saati geldiğinde ne yapacağımız biz gayet iyi biliriz. bir gece ansızın gelebiliriz"

erdoğan ayrıca şu ifadeleri kullandı:

"trump ile görüştüğümde belgeleri önlerine koyacağım"

"16'sında amerika'da sayın trump ile görüştüğümüzde hep belgeleri de önlerine koyacağım. 'bakın durum bu'. yani biz koskoca amerika, bu kadar koalisyon güçleri ve türkiye, biz el ele verelim, rakka'yı deaş'a mezar ederiz. bunlar kendilerine kaçacak delik ararlar. aynı şekilde musul, aynı şekilde el ambar, buralarda da bu mücadeleyi sürdürelim. eğer bunu irak'ta kendi hallerine bırakacak olursak sürekli kurban vermeye devam ederiz. işte telafer, işte sincar, ne oldu, baktık ki olmuyor sincar'a bir operasyon, öbür tarafa bir operasyon, yaklaşık 210, 220 tane teröristi orada hallettik ve en önemli merkezlerini oralarda vurduk. niye? bu milletle oyun oynanmaz. herkes bunu görecek. dolayısıyla vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biz gayet iyi biliriz. bir gece ansızın gelebiliriz."

"pkk'nın da inlerine girdik, giriyoruz"

"ne demiştim? 'inlerine gireceğiz' demiştim. inlerine girdik ama bitmedi, in çok. aynı şekilde pkk'nın da inlerine girdik, giriyoruz. bakın şu anda askerimiz, polisimiz dağlarda, tendürek'te, gabar'da, cudi'de, bestler deresinde. iki yüz metre yerin dibine kuyu açmak suretiyle, şehrin altında yeni şehirler kurmak suretiyle, oralarda lojistik malzemelerini ve kendilerini barındıracak imkanları kurmuşlar ve şimdi bizim askerimiz, jandarmamız, polisimiz, güvenlik korucularımız hep birlikte, yerin altında da bunlarla adeta savaşıyorlar. burada durmadık, sınırın ötesinde de pyd ile ypg... görüyorsunuz kimlerin desteğinde onlar bize oralardan nasıl saldırıyorlar? havan toplarıyla vesaire. ama oraları da onlara mezar ediyoruz, yine durmak yok."

"salı günü kurucusu olduğum partiye tekrar üye olacağım"

"önümüzdeki salı günü anayasamızın 16 nisan'da değişen hükmü ile elde ettiğimiz bir imkanı kullanacak, kurucusu olduğum partiye tekrar üye olacağım. ardından da 21 mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongremizde malum, partimizin yeni yönetim şekli belirlenecek. buradan alacağımız enerjiyle bir yandan teşkilatlarımızı güçlendirerek seçimlere hazırlayacak, bir yandan da icraatlarımızla milletimizin gönlünde daha yükseklere çıkmanın yollarını arayacağız."

"millet kararını verdi ya,  boşuna uğraşıyorsunuz"

"şimdi avrupa insan hakları mahkemesinde kendilerine çözüm arayanlara sözüm şudur: başarıyı yanlış yerde arıyorsunuz, başarıyı mahkeme kapılarını aşındırarak değil, ancak milletin gönlüne girerek elde edebilirsiniz. egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? milletin. niye millete saygı duymuyorsunuz? millet kararını verdi ya, bu işi bitirdi, boşuna uğraşıyorsunuz. 16 nisan artık geride kaldı, milletimiz iradesini ortaya koydu, tercihini yaptı. bir kez daha milli irade hür bir şekilde sandıkta tecelli etmiştir."

"avrupa birliği kapısında türkiye'yle dalganı geçme"

"biz de şu anda batı'dan ne istiyoruz? yapacaksan yap, varsa sende bir adalet anlayışı, adaletini göster, ortaya bunu koy. türkiye işte taa sene 64, sene 2017. 54 yıldır kalkıp da şu avrupa birliği kapısında türkiye'yle dalganı geçme. çözecekseniz bu işi çözün. bu milletin de bir sabrı var. bir yere kadar. ondan sonra da erdoğan böyle konuşunca, 'niye erdoğan böyle konuşuyor?' diktatör dersiniz sabır, her türlü hakareti yaparsınız sabır. nereye kadar sabır? bir yere kadar."

kaynak: aa, dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;