Birleşmiş Milletler

Erdoğan: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde adalet yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden beklenen nedir? Adalettir. Ama Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde adalet var mı? Asla böyle bir şey yok. Erdoğan bunu söylediği zaman sert oluyor, sevilmez oluyor" dedi.

[Fotoğraf: AA]

cumhurbaşkanı tayyip erdoğan, hindistan'da jamia millia islamia üniversitesi tarafından kendisine verilen fahri doktora törenine katıldı. erdoğan burada yaptığı konuşmada, "birleşmiş milletler güvenlik konseyi'nden beklenen nedir? adalettir. ama birleşmiş milletler güvenlik konseyi'nde adalet var mı? asla böyle bir şey yok. erdoğan bunu söylediği zaman sert oluyor, sevilmez oluyor. tamam da biz kime kendimizi sevdireceğiz? biz, dünya mağdurlarına, mazlumlarına kendimizi sevdirebiliyorsak bu bize yeter" dedi.

"milyona yakın insanı öldüren, bir devlet terörü estiren katil esed hâlâ suriye'nin başında durabiliyorsa, bu birleşmiş milletler'e rağmen, artık söylenecek söz kalmamıştır" diyen erdoğan, şöyle devam etti:

"hâlâ suriyeliler bombalanmaya devam etse, biz kapımızı yine kapatmayacağız. o varil bombalarından kaçan insanlara, o kimyasal silahlardan kaçan insanlara, o konvansiyonel silahlardan kaçan insanlara eğer kapılarımızı kapatırsak biz de zalimlerden olmaz mıyız? zulme rıza zulümdür."

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;