Hakan Fidan

Fidan göreve başladı

AK Parti için yaptığı milletvekilliği adaylık başvurusunu geri çeken ve yeniden MİT Müsteşarlığı'na atanan Hakan Fidan görevine başladı.

Konular: Hakan Fidan, Türkiye
hakanfidan promo

7 haziran genel seçimi'nde ak parti'den milletvekili adayı olabilmek için mit müsteşarlığı görevinden istifa eden ancak adaylık başvurusunu geri çekip yeniden eski görevine atanan hakan fidan için başbakanlığın yazdığı görevlendirme yazısı mit'e ulaştı. böylece fidan, mit müsteşarlığı görevine ikinci kez yeniden başlamış oldu. 

fidan, adaylıktan çekildiğini dün yaptığı yazılı açıklamayla duyurmuş, açıklamasında şu ifadelere yer vermişti.

"gördüğüm lüzum üzerine bugün itibariyle 25'inci dönem milletvekili genel seçimi aday adaylığı başvurumu geri çekmiş bulunuyorum. ülkeme ve milletime hizmet yolunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tevdi edilen her vazifeyi hakkıyla yerine getirmenin gayreti içinde olacağım. bu vesileyle, destek ve itimatlarından dolayı, sayın cumhurbaşkanımıza, sayın başbakanımıza ve aziz milletimize şükranlarımı arz eder, saygılar sunarım."

fidan'ın adaylığına en çok karşı çıkan isim cumhurbaşkanı erdoğan'dı. erdoğan, son olarak "müsaade edilmiyorsa görevinde kalmalıydı" ifadelerini kullanmış ve fidan'a "kırgın" olduğunu söylemişti. 

ak parti grup toplantısında bugün konuşan başbakan davutoğlu, hakan fidan'la ilgili cumhurbaşkanı erdoğan'la aralarında bir görüş ayrılığı olmadığını söylemişti.

kaynak: aa, al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;