Haber

Foto Galeri: Kedi adası

Japonya Aoshima'daki kedilerin sayısı insanlardan altı kat fazla. Herhangi bir restoran, pansiyon, araç veya market bulunmayan ada turistlerin akınına uğruyor.

Konular: Çevre, Japonya

japonya'nın güneyinde balıkçılıkla geçimini sağlayan insanların yaşadığı ücra aoshima adası, benzerlerinden hayvan popülasyonuyla ayrılıyor. bir kedi ordusunun hüküm sürdüğü adada 22 insana karşılık 120'den fazla kedi var.

adada yaşayan insanların çoğu emekli ve balıkçı teknelerine giren fareleri temizledikleri için kedilerden şikâyetçi değil.

1945’te 900 kişinin yaşadığı aoshima, ada sakinlerinin iş bulmak için büyük kentlere göç etmesi ile giderek ıssızlaştı. terk edilen evlere yerleşen kedilerin nüfusu ise hızla arttı.

ada, herhangi bir restoran, pansiyon, araç veya market olmamasına rağmen kediseverlerin akınına uğruyor. kediler, turistlerin kendilerine verdiği hiçbir yiyeceği geri çevirmiyor.

44 bin metrekare büyüklüğündeki adada yaşayanlar da turistlerden memnun. ancak ziyaretçilerden tek istedikleri, geldiklerinde hayvanların sağlık ihtiyaçlarını da karşılamaları.

kaynak: reuters

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;