Gülen örgütü soruşturmaları

Gül: Kapatma söz konusu olmaz

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan'ın 'gerekirse Facebook ve YouTube'u kapatabiliriz' sözleri için, 'böyle platformların kapatılması söz konusu olmaz" dedi.

Gül promo
Cumhurbaşkanı Gül sosyal medyayı etkin şekilde kullanan bir lider. [AA-ARŞİV]

başbakan erdoğan, yasadışı dinlemeler ve gülen cemaati'ne yönelik yeni önlemler alınabileceğini söylemiş, bu çerçevede, gerekirse youtube ve facebook'un da kapatılabileceğini ifade etmişti.

gazeteciler, bu konuda cumhurbaşkanı abdullah gül'den değerlendirme istedi. gül şunları söyledi:

"özgürlüklerin güçlenmesini arzu ederken bunu engellemek doğru olmaz, kimse de böyle bir şeyi özlemez türkiye’de. internet ile ilgili çıkan yasayı biliyorsunuz. bu yasada bazı sıkıntılı durumlar vardı, daha sonra dikkat çekmem üzerine tbmm bunları düzeltti. youtube, facebook gibi platformlar bütün dünyada geçerli şeyler. kapatılması hiçbir şekilde söz konusu olmaz. ancak burada özel hayata saldırı söz konusu olursa mahkeme kararıyla kapatılır. gerçek ortamda suç neyse sanal ortamda da aynıdır. herhangi bir şekilde özgürlüklerden geriye gidiş söz konusu değil." 

cumhurbaşkanı gül sorular üzerine, eski genelkurmay başkanı ilker başbuğ hakkında anayasa mahkemesi'nin verdiği karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. uzun tutukluluk süreleriyle ilgili rahatsızlığını dile getirdiğini hatırlatan gül, "başbuğ ile ilgili müracaatı, anayasa mahkemesi'nin oy birliğiyle almış olmasını da çok değerli bir karar olarak görüyorum" dedi.

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;