Galatasaray

'Hiçbir sorun yaşamadım'

Hollanda Milli Takımı'nın kampında bulunan Galatasaraylı futbolcu Wesley Sneijder, bir gazetecinin "Son haftalarda Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik kriz seni ne kadar rahatsız etti?" sorusuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Sneijder Galatasaray'da forma giyiyor. [Fotoğraf: AFP]

ülkesinde bir gazetecinin, hollanda ile türkiye arasındaki yaşanan gerilimle ilgili sorularını yanıtlayan sneijder, siyasetten uzak durmaya çalıştığını belirterek, "türkiye'de yaşıyorum ama bu konu ile alakalı hiç olumsuz bir şeyle karşılaşmadım. durumun biraz abartıldığını düşünüyorum. hiç kimse bana bu konu ile alakalı gelip bir şey sormadı bile." dedi.

gazetecinin, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın hollanda hakkında söylediklerini hatırlatarak "sen de hollandalısın, seni hiç mi rahatsız etmiyor?" sorusu üzerine sneijder, "ben recep tayyip erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak görev yaptığı ülkede yaşıyorum ve futbolcuyum. bu konular bana çok uzak. ben konsantremi futbola ve aileme veriyorum. türkiye'de çok mutluyum ve bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım." ifadelerini kullandı.

bu krizden dolayı başka bir takıma gitmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise hollandalı futbolcu, "bu durumdan dolayı oynadığım takımı bırakıp başka bir takıma gitmeyi düşünmüyorum. haftaya her şey daha değişik olabilir. türkiye'den ayrılmayı düşünmüyorum." yanıtını verdi.

kaynak: aa


 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;