Türkiye

İkisi de Time'ın listesinde

Time dergisinin, 'En etkili 100 isim' adayları arasında bu yıl hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan var. Dergi, Erdoğan için 'otoriter', Gül içinse 'dengeli' ifadesini kullandı.

Time okuyucuların yapacağı oylamanın sonuçları 23 Nisan'da açıklanacak. [Reuters]

time dergisi, her sene hazırladığı ‘en etkili 100 isim’ listesini belirlemek için okuyucu oylaması başlattı. dergi, oylamanın ön listesinde cumhurbaşkanı abdullah gül ve başbakan tayyip erdoğan'a da yer verdi. 

time, oylamaya sunulan isimlerin tanıtım köşesinde yayınladığı açıklamada erdoğan'ı 'türkiye'nin otoriter başbakan'ı" diye niteledi.

derginin web sitesinde yayınlanan kısa tanıtım yazısında başbakan erdoğan için "türkiye’nin otoriter başbakan’ı hükümet karşıtı gösterilerin ve yolsuzluk skandalının üstesinden gelerek yerel seçimlerde son derece büyük bir başarı elde etti" ifadeleri kullanıldı.

listede cumhurbaşkanı abdullah gül'den ise "erdoğan’a alternatif olarak görülen gül, partiye sadakat ile erdoğan’ın otoriter damarını karşı yönde dengelemede iyi bir çizgi tutturdu" diye söz edildi.

gül ve erdoğan'ın bulunduğu listede suriye devlet başkanı beşşar esed, mısır’daki darbe lideri abdul fettah sisi, almanya şansölyesi angela merkel, rusya devlet başkanı vladimir putin gibi isimler de var. 

okuyucuların yapacağı oylamanın sonuçları 23 nisan'da, time editörlerinin seçimi ise 24 nisan'da açıklanacak. 

kaynak: time

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;