Fırat Kalkanı Harekâtı

'IŞİD emiri hava harekâtında öldü'

Anadolu Ajansı, Suriye'nin El Bâb bölgesinde düzenlenen hava harekâtında IŞİD’in liderlerinden Ebu Hüseyin Tunusi'nin öldürüldüğünü açıkladı.

Savran bölgesinde IŞİD tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti. [Fotoğraf: DHA]

suriye'de 24 ağustos'tan bu yana yürütülen 'fırat kalkanı harekâtı'nda türk hava kuvvetleri'ne ait jetler, işid’in rakka'dan el bâb'a gönderdiği önemli isimlerinden ebu hüseyin tunusi'nin içinde olduğu konvoyu hedef aldı. 

anadolu ajansı'nın güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, ebu hüseyin tunusi korumalarıyla birlikte öldü.

rakka’da etkili olan fiğürlerden olduğu belirtilen tunusi'nin, örgüt tarafından seçilip el bab'a gönderildiği ifade edildi.

dabık’ın 5 kilometre kuzeybatısında ve azez’e 14 kilometre uzaklıkta bulunan savran bölgesinde işid tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda ise 6 sivil hayatını kaybetti, en az 20 sivil de yaralandı.

kaynak: aa ve dha

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;