Orta Asya

Kırgızistan'daki uçak kazasında ölenlerin sayısı 39’a yükseldi

Hong Kong-Bişkek seferini yapan ACT havayollarına ait kargo uçağının Bişkek'te düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 39'a çıktı.

[Fotoğraf: AA]

sağlık bakanlığı basın merkezi’nden yapılan açıklamada, uçak kazası sonrasında yoğun bakıma kaldırılan 29 yaşındaki sagınbek rahmanov’un hayatını kaybettiği belirtildi.

açıklamada, kazada yaralanan 16 kişinin tedavilerinin bişkek’teki hastanelerde sürdüğü iade edildi.

bişkek uluslararası manas havaalanı yakınlarında, act havayollarına ait uçak iniş yaptığı sırada 16 ocak'ta tsi 04:20'de daça su yerleşim birimine düşmüştü. kazada, kaptan pilot ibrahim gürcan dirancı, ikinci pilot kazım öndül, yükleme uzmanı melih aslan ve uçuş teknisyeni ihsan koca'nın yanı sıra 34 kırgızistan vatandaşı hayatını kaybetmişti.

uçağın karakutuları analiz için moskova'ya gönderilmiş, karakutuların önceki gün deşifre edilmeye başlandığı ifade edilmişti.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;