Futbol

Mutlu Topçu istifa etti

Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, 5-0'lık Galatasaray yenilgisinin ardından görevinden istifa etti.

Konular: Spor
Mutlu Topçu futbolculuk döneminde Beşiktaş kariyeriyle biliniyor. [AA]

geçtiğimiz hafta akhisar'dan 5 gol yiyen bursaspor bu hafta da evinde galatasaray'a 5-0 mağlup oldu. 13. sırada yer alan yeşil beyazlılarda teknik direktör mutlu topçu istifa etti. 

topçu "kötü bir akşamdı. futbol adına hiçbir şey yapamadık. bir hafta önce 5 gol yemiştik. burada bir onur mücadelesi olmalıydı. bunu da başaramadık. bu takım bir an önce ayağa kalkmalı. heyecan lazım. son iki maçtır dibe vurduk. yeni bir hoca yeni bir anlayış gerekiyor. biz nasıl geldiysek öyle bir dönem yaşanıyor. burada yaşananlar sadece hocayla ilgili değil. kol kırılır yen içinde kalır. burası benim için çok önemli bir kulüp. hayatımda böyle bir şey, durum yaşar mıyım bilmiyorum bir daha. böyle mücadeleden aciz bir ortam. umarım futbolcular tekrar kafalarını kaldırırlar. hem camianın hem de formanın hakkını verirler. ben sorumluluğu üzerime alıyorum ve gereğini yapıyorum. istifa ediyorum" dedi. 

topçu basın toplantısında ise "göreve geldiğimizde transferin bitmesine kısa bir süre vardı. bir-iki oyuncuya ihtiyacımız vardı ama olmadı. buraya gelen hocalara bakın, kimler gelmiş. ertuğrul (sağlam) hoca geldi, şampiyon yaptı, nasıl gitti, biliyorsunuz. ben kendime düşeni yaptım, bıraktım. burada bırakmak acı veriyor. keşke bana 'dur' deseler ama hocanın gitmesinden başka yapacak bir şey yok. bu sene zaten bitti. bir başka hoca gelince hocaya kimse sallamasın. bu sene bitti zaten. kurtarılacak koca bir sezon var. bir tane bursaspor var. böyle bir şehir, böyle bir takım yok. çok iyi niyetli bir başkan var. o da gelinen noktada gerekli tecrübeyi edinmiştir. o da gerekli şeyleri gelecek sezon yapacaktır. sallamakla bir şey olmuyor. sabah geliyor, akşama kadar orada. bütün mal varlığını bursaspor'a adamış." ifadesini kullandı.

bütün sorumluluğu üzerine aldığını anlatan topçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"son iki haftalık periyot bizi tamamen dibe vurdurdu. yani 5 sene antrenörlük hayatımda şampiyonluklar yaşadım, avrupa kupalarına, şampiyonlar ligi'ne gittim ama son 2 maç beni çok derinden yaraladı. konuşacak, bahsedecek çok şey var. ne camiayı ne de futbol takımını zor duruma sokmama adına bu takımın teknik direktörü olarak sorumluluğu üzerime alıyorum. şunu söylemek istiyorum, futbolcuların bir an önce kendilerine gelmesi lazım."

altyapıya önem verilmesi gerektiğini vurgulayan topçu, "bizim altyapıda nijeryalı var. bu ne saçmalık. insan kendi memleketi olunca yutuyorsun, konuşamıyorsun. bir tane oyuncumuz yok. 19 yaş altı'ndan çağırıyoruz. kısa vadede başarı elde etmek için nijeryalılara ihtiyaç var. uzun vadede başarı elde etmek için türklere ihtiyaç var." şeklinde konuştu.

kaynak: al jazeera
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;