2014 Dünya Kupası

'O cezayı unutmadım'

2014 Dünya Kupası’nda İtalyan futbolcu Chiellini’yi ısırmasının ardından ağır bir ceza alan Luis Suarez hâlâ FIFA’ya tepkili.

Konular: Spor, Futbol
Suarez, Barcelona'da oynuyor. [Getty]

uruguaylı luis suarez, fifa tarafından dünyada yılın futbolcusu seçilse bile ödül törenine gitmeyeceğini söylüyor. bunun sebebi de chiellini’yi ısırdığından sonra aldığı ceza.

barcelonalı futbolcu, 9 milli maçtan men ve 4 ay antrenmana çıkmama yasağı almıştı. suarez’e göre bu ceza oldukça fazlaydı.

o dönemde zor günler geçirdiğini söyleyen uruguaylı futbolcu “kızıma bile yalan söylemek zorunda kaldım. neden futbol oynamadığımı soruyordu. chiellini’yi ısırarak hata yaptım. ama karşılığı bu kadar ağır bir ceza olmamalıydı” dedi.

suarez kendisine maç cezası verilebileceğini ama futbol oynama hatta antrenmana bile katılamama cezasını hiç anlayamadığını ifade etti.

kaynak: espn
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;