Spor

PFDK cezaları açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, gazetecileri darp eden Medipol Başakşehirli futbolculardan Yalçın Ayhan ile Ufuk Ceylan'a beşer, Volkan Babacan'a bir maç men cezası verdi.

Konular: Futbol, Spor

emre belözoğlu'na ise 50 bin tl para cezası verildi. kulüp dün de yalçın ve ufuk'u kadro dışı bırakmıştı.

başakşehir futbolcularindan gazetecilere saldiria spor'a özür ziyareti

medipol başakşehir'in, çaykur rizespor ile oynadığı lig maçı sonrasında gazetecilerin darp edilmesi nedeniyle, turuncu-lacivertli kulübün başkanı göksel gümüşdağ ve olaya karışan futbolcular, a spor'u ziyaret ederek özür diledi.

istanbul başakşehir futbol kulübü başkanı göksel gümüşdağ, asbaşkanlar mesut altan ve mustafa saral ile futbolculardan kaptan emre belözoğlu, yalçın ayhan, volkan babacan ve ufuk ceylan, a spor'un istanbul'da bulunan merkezini ziyaret etti.

göksel gümüşdağ, yaşanan olaylardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "başakşehir'i bu tür olayların içinde olalım diye kurmadık. başakşehir, tüm futbol dünyasına doğru model olmak isteyen bir kulüptür. turkuvaz medya grubu yönetim kurulu başkan vekili sayın serhat albayrak ile de görüştüm, özellikle 'geçmiş olsun' ziyareti yapmak istedim." dedi.

çaykur rizespor maçından sonra yaşanan olayların kabul edilebilir bir tarafı olmadığının altını çizen gümüşdağ, şunları kaydetti:

"bizim önceliğimiz insan. insanın olduğu yerde sevgi ve merhametin olması şart. maçtan sonra emre belözoğlu ile bir kardeşimiz resim çektirmek istedi, emre inince orada bir şahıs, kaptanımıza çok ağır hakaretlerde bulunuyor. o da orada sinirleniyor, arkadaşları da olayın hassasiyetiyle a spor muhabiri selman ve kameraman kardeşimizle nahoş bir durum yaşıyorlar. kalp kırgınlığını burada bitirmek istiyoruz. başakşehir'in başkanı olarak bundan büyük üzüntü duyduğumuzu, bu durumdan rahatsız olduğumuzu söylemek istiyoruz. kardeşlerimizle kahvaltı yaptık, selman kardeşim de üzüntülü. hep beraber bir helalleşme oldu. bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz."

medipol başakşehir'in takım kaptanı emre belözoğlu, turkuvaz medya grubu'na teşekkür ederek, "bizi burada ağırlayarak, bir erdem gösterdiler. başkanımızın söylediği gibi başakşehir futbol takımının bir misyonu var, türkiye'de daha önce başarılmamış birçok şeyi başarmak istiyoruz. bu yaptığımızın da birçok kulübün futbolcularının yapmayacağı şeyler olduğunu düşünüyorum. bu ahlaklı sporcu ve yöneticilere yakışan bir davranıştır." diye konuştu.

başlangıcında kendisinin olmasının olayın büyümesine sebep olduğunu anlatan emre, "orada çok ciddi bir küfür vardı. tabii ki sizler de bu işten ekmek parasını kazanıyorsunuz ama orada takımımızın gösterdiği tamamen bir birliktelikti. olayın bu noktalara gelmesini istemezdik. bu takımın kaptanı olarak, turkuvaz medya grubu'ndan ahmet ve selman bey'den özür diliyorum. tüm arkadaşlarımın karakterlerine kefil olarak, dürüst bir insan olduklarını iyi biliyorum. türkiye'ye örnek olacak bu ortamı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

kaleci volkan babacan da yaşanan olaylar için özür dilerken, sağlanan barış ortamı için mutlu olduğunu aktardı.

muhabir selman kutlu ise hoş görüntüler olmadığını ve istenmeyen olaylar yaşandığını belirterek, "umarım bir daha böyle olaylar yaşanmaz. herkes de umarım bundan ders alır. burada ne olursa olsun kamera önünde olan futbolcular da daha sakin olmaya çalışır." şeklinde konuştu.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;