Türkiye - Rusya ilişkileri

Putin’den Erdoğan’a tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kendisine tebrik telefonu açan Rusya Devlet Başkanı Putin’in görüşmesinde ikili ilişkileri normalleştirmeye yönelik çabaları hızlandırmanın yanı sıra, Suriye'de ateşkesin tahkimi için birlikte çalışmanın önemi vurgulandı.

[Fotoğraf: AA]

cumhurbaşkanlığı kaynakları, rusya devlet başkanı vladimir putin’in cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ı salı akşamı telefonla arayarak referandum sonucundan dolayı tebrik ettiğini duyurdu.

kaynaklar, görüşmede ikili ilişkileri normalleştirmeye yönelik çabaları hızlandırmanın yanı sıra, suriye'de ateşkesin tahkimi için birlikte çalışmanın öneminin vurgulandığını belirtti.

abd başkanı donald trump da cumhurbaşkanı erdoğan’ı önceki gün akşam saatlerinde telefonla arayarak referandum sonucu için tebrik etmiş, 'kampanya sürecini bizzat yakinen takip ettiğini' söylemişti.

kaynak: al jazeera

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;