Suriye'de iç savaş

PYD Moskova'da temsilcilik açtı

PKK'nın Suriye kolu PYD, Rusya'nın başkenti Moskova'da temsilcilik açtı. Açılışa katılan HDP Milletvekili Feleknas Uca, “Kürtlerin Cenevre’ye katılmaması bize zarar vermedi, dünyanın dikkatini Kürtlerin üzerine toplamasına yardımcı oldu” dedi.

rusya'nın başkenti moskova'da, pkk'nın suriye kolu pyd'nin kontrolündeki bölgeleri temsil ettiği belirtilen bir ofis açıldı. “batı kürdistan temsilciliği” adıyla tanıtılan ofisin, pyd tarafından cezire, kobani ve afrin kantonları olarak adlandırılan bölgeleri temsil ettiği açıklandı.

açılışa, hdp diyarbakır milletvekili feleknas uca, pyd’nin rusya temsilcisi abdussalam ali ve "suriye kürtleri avrupa ve abd temsilcisi" olarak tanıtılan senam muhammed katıldı.

açılışta konuşan uca, “kürtlerin cenevre’ye (suriye müzakerelerine) katılmaması bize zarar vermedi, dünyanın dikkatini kürtlerin üzerine toplamasına yardımcı oldu" dedi.

toplantıya, ukrayna’daki rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrol ettiği donetsk ve lugansk bölgelerinin temsilcileri de katıldı.

kaynak: aa

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;