Transfer

Scolari artık Gremio'nun başında

Dünya Kupası sonrası Brezilya Milli Takımı'ndaki görevinden istifa eden Luis Felipe Scolari, kariyerini Gremio'da sürdürecek.

Scolari daha önce iki dönem Gremio'yu çalıştırdı. [Gremio]

kendi evinde düzenlenen dünya kupası'nda alınan başarısız sonuçların ardından istifa eden tecrübeli teknik adam çok uzun süre boş kalamadı ve gremio'ya imza attı.

porto alegre kentinin takımı yeni teknik direktörünü twitter üzerinden duyurdu.

scolari, gremio'yu daha önce iki dönem (1987-1993/96) çalıştırmıştı.

scolari'li gremio, 1995'te libertadores kupası'nı bir sezon sonra da lig şampiyonluğunu kazandı.

dünya kupası yarı finalinde almanya'ya 7-1, üçüncü maçında da hollanda'ya 3-0 yenilen brezilya'da ise scolari'nin yerine göreve carlos dunga getirildi. dunga, 2002'deki dünya kupası'nda da takımın başındaydı.

kaynak: afp

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;