Beşiktaş

'Şenol Güneş yüzde 100 kalacak'

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, teknik direktör Şenol Güneş'in gelecek sezon da takımın başında olacağını söyledi. Çebi, Talisca hakkında da konuştu.

Beşiktaş geçen sene de şampiyon olmuştu. [Fotoğraf: AA]

siyah-beyazlı ekibin bjk nevzat demir tesisleri'nde gerçekleştirdiği idmanı takip eden ahmet nur çebi, basın mensuplarıyla sohbet etti.

teknik direktör güneş'in takımdaki geleceğiyle ilgili medyaya yansıyan haberlerin hatırlatılması üzerine çebi, "hocamızın zaten 1 yıl daha opsiyonu var. sürekli görüşüyoruz.  herhangi bir sıkıntımız yok. şenol güneş yüzde 100 takımda kalacak. bakın yüzde 99 bile demiyorum. daha ne diyeyim." ifadelerini kullandı.

"talisca 1 yıl daha kalırsa, hem bize hem benfica'ya faydalı olur"

ahmet nur çebi, sezon başında 2 yıllığına portekiz ekibi benfica'dan kiralanan ve 25 milyon euro satın alma opsiyonu bulunan anderson talisca'nın, takımda devam etmesini istediklerini bildirdi.

talisca'nın performansıyla dikkati çektiğini aktaran siyah-beyazlı yönetici, şunları söyledi:

"biz talisca'nın performansından çok memnunuz. bir sezon daha kiralık olarak sözleşmemiz var. kendisi de kalmak istediğini her fırsatta söylüyor. ancak bazı gerçekler de var. benfica eğer talisca'yı satarsa, oyuncu gidebilir. bunun için bonserviste anlaştığı rakamı bize de teklif etmek zorunda. öncelik bizim. önerdikleri rakamı kabul edersek oyuncu kalır. kabul etmezsek, bu çok önemli bir ayrıntı, oyuncunun kendisi de gitmek isterse, başka takıma transfer olur. bu konuda da yapılabilecek bir şey yok. zaten kiralama sözleşmesindeki satın alma opsiyonu 25 milyon euro ve bizim bu rakamı vermemiz mümkün değil. benfica eğer talisca'nın değerini daha da artırmak istiyorsa, bir yıl daha bizde kalmasını isteyecektir. doğrusu da budur. oyuncu bir yıl daha bizde kalırsa hem benfica'ya hem bize çok faydalı olacaktır."

"aboubakar'ın kiralık kalmasını istiyoruz"

ahmet nur çebi, sezon başında porto'dan kiralanan kamerunlu oyuncu vincent aboubakar'ın gelecek sezon yine aynı yöntemle takımda kalmasını tercih ettiklerini aktardı.

aboubakar'ın satın alma opsiyonunun 10 milyon euro karşılığı kendilerinde olduğunu hatırlatan çebi, şu ifadeleri kullandı:

"önce kiralık olarak kalması için görüşeceğiz ama porto'daki sözleşmesinin 1 yıl sonra bitecek olması bu ihtimali neredeyse sıfıra indiriyor. çeşitli opsiyonlar var, bunların üzerinde çalışıyoruz. çünkü 10 milyon euro veremeyiz. bizim bu transfer döneminde bir futbolcu için verebileceğimiz maksimum rakam 5-6 milyon avro seviyelerinde olacak. tabi bu, olası satılacak oyunculardan gelecek gelire göre şekillenecek. porto ile oturup konuşacağız ve bu transferi makul bir rakama çekmeye çalışacağız. şimdiden konuşmak için erken. transfer döneminde her an her şey değişebiliyor."

takımdan ayrılmak isteyen hiçbir oyuncu bulunmadığına dikkati çeken çebi, "herkes çok mutlu ve kimse gitmek istemiyor. ancak benim şahsi görüşüm, değerini bulan oyuncu için gelen tekliflerin değerlendirilmesi yönünde. bu transfer döneminde iyi satıp, iyi almalıyız. bunu yapmazsak, pişmanlığını daha sonra çok yaşıyoruz. daha önce örnekleri var, herkes biliyor bunu." değerlendirmesinde bulundu.

siyah-beyazlı yönetici, ingiltere premier lig ekiplerinden west ham united ekibinde kiralık olan gökhan töre'nin ise yeni sezon için takıma katılacağını ve teknik direktör güneş'in milli futbolcuyu yeniden eski formuna çıkaracağına inandığını vurguladı.

kaynak: aa
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;