Tenis

'Sharapova bir sahtekar'

Kanadalı tenisçi Eugenie Bouchard, 15 aylık doping cezası sona erip kortlara geri dönen Maria Sharapova için "O bir sahtekar. Bir daha oynamasına izin verilmemeliydi" dedi.

Konular: Spor
Bouchard, İstanbul Cup'a ilk turda veda etti. [Getty]

eugenie bouchard, istanbul cup için geldiği türkiye'de trt world'ün sorularını yanıtladı. 

kanadalı raket, doping cezasını çekip kortlara geri dönen maria sharapova hakkında sert açıklamalarda bulundu. 'o bir sahtekar' diyen bouchard "bir daha dönmesine izin verilmemeydi. bu işi doğru yapan insanlara bence haksızlık yapıldı. bana göre wta hatalı bir karar aldı. çocuklara böylece yanlış mesaj gönderdi" dedi. 

maria sharapova, şu an stuttgart'ta yarışıyor. cezası sona erdikten sonra çıktığı ilk maçta italyan vinci'yi yenerek rahat turladı. bir sonraki turda ise vatandaşı ekaterina makarova ile karşılaşacak. 

sharapova'ın geri dönüşüne olumlu ve olumsuz yönde birçok tepki geldi. fakat bu konuda en büyük tartışma fransa açık tarafından verilmesi gündemde olan 'wild card'. bu karar da 16 mayıs'ta açıklanacak. 

kaynak: al jazeera
 

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;