Kültür-Sanat

Su altı konseri

Danimarkalı müzik grubundan su altı konseri.

Konular: Kültür-Sanat

danimarkalı beş müzisyenin kurduğu between music grubu, şarkılarını su altında ses çıkarmak için özel üretilmiş enstrümanlarla çalıyorlar.

danimarkanın aarhus kentinde bir konser salonunda aquasonic isimli performanslarını icra eden grup, akvaryum benzeri su tanklarına enstrümanlarıyla birlikte giriyor. keman, çalgı zili, kristalofon gibi enstrümanlarla su altı mikrofonları yardımıyla şarkı da söylüyorlar.

grup lideri laila skovmand, hem düzenlemeleri yapıyor hem de şarkıları seslendiriyor. en büyük sorunun titreşimlerin suda yavaşlaması olduğunu belirten skovmand, bunun aynı zamanda kendine has bir güzelliği olduğu görüşünde.

şarkıların tamamını su altında icra eden ekip, koreografik bir biçimde ara ara su yüzeyine çıkıp nefes alıyorlar. vokaller su altında nefes tutma egzersizleri yapıyor ve ses çıkarabilmek için su yüzeyinde mitolojik canlı sirenler gibi şarkılarını söylüyor.

hollanda'da da konser veren ekip, avrupa turuna çıkmaya hazırlanıyor.

kaynak: afp

Yorumlar

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Topluluk Kuralları ve Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.
;